Ayşe Çetintaş

Çocukluğundan beri kitaplara derin bir ilgisi olduğu için zamanının çoğunu okuma ve keşfetme tutkusuyla geçirdi. Oyun oynamaya ayrı bir düşkünlüğü vardı. Küçüklüğünde ailesiyle beş taş, dama, kutu oyunları gibi oyunlar oynamaya bayılırdı. Oyun oynamak onun için başka bir keyifti, hâlâ da öyle…

Yetişkinliğe adım attığında hayallerini mesleğe dönüştürdü. Yedi yıl miniklere, bazen de büyüklere öğretmenlik yaptı. Öğrencilerine ilham veren, onları keşfetmeye teşvik eden ve oyun dünyasına davet eden bir öğretmen oldu. Çocuklara dokunmak, onun için mutluluk kaynağıydı.

İlahiyat ve Çocuk Gelişimi lisanslarını bitiren yazar, yüksek lisansını Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yaptı. Şu an Aile Danışmanlığı’nda yüksek lisansına devam ediyor. Okumaya ve yazmaya olan tutkusu, onu Aile Yayınları’nda yönetici asistanlığı ve editörlük pozisyonlarına taşıdı.

İçindeki çocuğu hiç öldürmeyen yazar, “Oyun, çocuğun düşünen bedenidir” sözünden hareketle masumiyetini koruyan ve yetişkinlikte bile çocuk kalabilen ruhlara içerik üretmekten büyük bir mutluluk duyuyor.

Ayşe Çetintaş Kitapları